In het kort
Lean Yellow Belt opleiding
Niet alleen de Lean theorie leren, maar ook de Lean principes toepassen?
Na deze driedaagse opleiding kun je aan de slag met de basis van Lean.
Jij en je collega’s zien dat processen binnen jullie organisatie beter kunnen, maar hoe pak je dat aan? Wil jij beginnen met Lean en daarvoor basiskennis opdoen? Deze Yellow Belt opleiding leert je de meest gebruikte instrumenten en technieken binnen de Lean filosofie.
Aan het einde van deze opleiding kun je er zeker van zijn dat je niet alleen de basisprincipes van Lean kent, maar deze principes ook kunt toepassen binnen je eigen organisatie. Onze trainers zijn namelijk veranderkundigen en combineren als geen ander theorie, praktijk en reflectie.
Wil je nog meer verdieping op de veranderkundige kant van Lean? Bekijk dan onze Green Belt opleiding.
Wat kun je verwachten?
Wat levert het je op?
Na deze opleiding heb jij als kenner van Lean:
Of lees verder over de inhoud van de opleiding.
Voor wie is de Lean Yellow Belt opleiding?
De Yellow Belt opleiding van LCG is voor iedereen die basiskennis van Lean wil opdoen en ook wil weten hoe je deze toepast. Voor de Yellow Belt opleiding is geen specifieke vooropleiding vereist. Het niveau van deze opleiding is vergelijkbaar met MBO/HBO opleidingsniveau.
Na de Yellow Belt opleiding weet je hoe je aan de slag kunt gaan in jouw organisatie om de verbetering in gang te zetten. Wil je meer verdieping op de basisprincipes van Lean, dan is er de Lean Green Belt opleiding. Voor managers en leidinggevenden is de Lean Leiderschap opleiding het meest geschikt.
Certificaat Lean Yellow Belt
LCG is geaccrediteerd voor het Lean Competency System (LCS). Een internationaal kwaliteitskeurmerk voor opleidingen op het gebied van continu verbeteren. Wij mogen hierdoor internationaal erkende certificaten uitgeven aan deelnemers aan onze opleidingen. Hiervoor gelden de volgende eisen:
“Je hoort vaak ‘dat moeten we verbeteren’, maar niemand weet hoe.”
FAQ
Opzet van de opleiding
De opleiding is opgebouwd uit een blok van 1 opleidingsdag en een blok van 2 opleidingsdagen. In totaal dus 3 opleidingsdagen verdeeld over 2 blokken. Tussen de blokken zit ongeveer drie weken, zodat je de gelegenheid hebt om in je praktijkopdracht te experimenteren met dat wat je geleerd hebt.
Onze twee trainers zorgen op elke opleidingsdag voor veel afwisseling. Dat houdt de energie hoog, maakt leren leuker, zorgt ervoor dat de stof beter beklijft en ga je ook weer vrolijk naar huis. Achterover geleund staren naar oneindig veel PowerPoint slides zit er bij ons niet in!
Wat komt er aan bod?
Het driedaagse programma van de Lean Yellow Belt opleiding ziet er op hoofdlijnen als volgt uit.
Dag 1: Ervaar de kracht van Lean
Dag 2 en dag 3: Alles wat je nodig hebt voor ‘continu verbeteren’
Vervolg op de Yellow Belt opleiding
Je kunt ervoor kiezen om na je Yellow Belt opleiding het laatste blok (2 opleidingsdagen) van de Green Belt opleiding te gaan doen. Dat sluit naadloos op elkaar aan. Je gaat dan nog dieper in op de Lean theorie. Bekijk hier de inhoud van dat laatste blok (dag 4 en 5).
Locatie
Deze opleiding bieden wij aan in België (centraal Vlaanderen), Nederland (nabij Utrecht) en Incompany. Uiteraard ben je overal van harte welkom! Er valt evenveel te leren, te lachen en te ontdekken. We bieden tevens arrangementen met overnachting aan om het nog aangenamer te maken.
Een opleidingsdag start om 09:00 uur en duurt tot 17:00 uur. Maximale groepsgrootte is 16 personen.
België
Nederland
Conferentiecentrum in Kaap Doorn (Postweg 9, 3941 KA Doorn) ligt centraal in Nederland op de Utrechtse Heuvelrug.
Locatie | Startdatum | Trainingsdag(en) | |
---|---|---|---|
Kaap Doorn | do 01 sep 2022 |
do 01 sep
wo 21 sep + do 22 sep
|
Inschrijven |
Kaap Doorn | di 20 sep 2022 |
di 20 sep
di 11 okt + wo 12 okt
|
Inschrijven |
Kaap Doorn | do 13 okt 2022 |
do 13 okt
do 10 nov + vr 11 nov
|
Inschrijven |
Kaap Doorn | do 03 nov 2022 |
do 03 nov
wo 23 nov + do 24 nov
|
Inschrijven |
Kaap Doorn | ma 28 nov 2022 |
ma 28 nov
ma 19 dec + di 20 dec
|
Inschrijven |
Het tarief van de Lean Yellow Belt opleiding bedraagt €2.090 (excl. btw) per deelnemer. Dat is inclusief:
- Leskosten & materiaal;
- Een simulatiespel;
- Praktijkopdracht;
- Toegang tot het digitaal leerplatform Connector;
- Internationaal geaccrediteerd certificaat van LCS;
- Lunch, koffie, thee en versnaperingen tijdens opleidingsdagen.
Maak gebruik van de kmo-portefeuille
Deze opleiding valt onder de kmo-portefeuille. Dit is een financiële steunmaatregel voor ondernemers bij de aankoop van diensten die de kwaliteit van je onderneming verbeteren. Zoals deze opleiding.
Meer informatie over voorwaarden en het aanvragen >
Arrangementen
Volg je deze opleiding in Nederland, dan is het mogelijk om een of meerdere overnachtingen (€96 per nacht excl. btw) en/of diners (€43 per diner, incl. twee drankjes, excl. btw) bij te boeken. Bij het aanmelden kun je per opleidingsdag aangeven of je hier gebruik van wilt maken. Geboekte arrangementen kunnen tot uiterlijk twee weken voorafgaand aan de opleiding geannuleerd worden. Daarna zijn er kosten aan verbonden.
Onze Lean Yellow Belt opleiding wordt door deelnemers gemiddeld beoordeeld met een 9,1 / 10. Lees hieronder waarom zij ons aanbevelen.
M. Vial 09-06-2021
→ Beoordeling 8/10
De inhoud van de training is compleet, gevarieerd en wordt ondersteund door relevante praktijkvoorbeelden. We hebben kennis kunnen maken met de theorie, dat toe kunnen passen op eigen opdrachten om zo alvast een stap in de richting van verbetering bij de klant te zetten.
Lisette Knappers 09-06-2021
→ Beoordeling 10/10
Een hoop toepasbare handvatten gekregen, met duidelijke praktijkvoorbeelden. Top training!
R. Venema 09-06-2021
→ Beoordeling 9/10
Erg leuk, afwisselende werkvormen. Goed toepasbaar. Wel fijn dat meer collega’s van mij de Lean training hebben gedaan. Als je alleen in je organisatie met Lean aan de slag wilt wordt het een stuk lastiger denk ik.
Review Toyota Nederland
Wij gaan verder dan het uitleggen van de Lean tools, onder meer omdat we veel aandacht besteden aan cultuur, houding en gedrag en persoonlijke ontwikkeling.
Lex van den Elsen, Toyota Nederland, vat dit als volgt samen: “Lean tools trainen kan elk trainingsbureau. Deze instrumenten worden pas echt van duurzame waarde als je de dieperliggende cultuur van Toyota begrijpt. In Nederland is er geen enkele organisatie die zo dicht tegen de cultuur van Toyota aanzit als LCG. Dat maakt de trainingen van LCG echt uniek.”
Incompany?
Dat kan! Deze opleiding kunnen we op maat maken. Op basis van de specifieke doelen en situatie van jouw organisatie.
In het kort
Gerelateerde opleidingen
Gerelateerde opleidingen
Gratis brochure Green Belt?
Vul je gegevens in en ontvang de gratis Green Belt brochure direct in je mailbox.