In het kort

  • Veel interactie, altijd 2 trainers
  • Beoordeeld met een 9,1/10
  • in 3 dagen ken je de basis van Lean
  • Internationaal geaccrediteerd certificaat
  • All in prijs van €2.250 (excl. btw)

Lean Yellow Belt opleiding

Niet alleen de Lean theorie leren, maar ook de Lean principes toepassen?
Na deze driedaagse opleiding kun je aan de slag met de basis van Lean.

Jij en je collega’s zien dat processen binnen jullie organisatie beter kunnen, maar hoe pak je dat aan? Wil jij beginnen met Lean en daarvoor basiskennis opdoen? Deze Yellow Belt opleiding leert je de meest gebruikte instrumenten en technieken binnen de Lean filosofie.

Aan het einde van deze opleiding kun je er zeker van zijn dat je niet alleen de basisprincipes van Lean kent, maar deze principes ook kunt toepassen binnen je eigen organisatie. Onze trainers zijn namelijk veranderkundigen en combineren als geen ander theorie, praktijk en reflectie.

Wil je nog meer verdieping op de veranderkundige kant van Lean? Bekijk dan onze Green Belt opleiding.

Wat kun je verwachten?

  • 3 opleidingsdagenJe gaat drie dagen aan de slag met de belangrijkste theorie van het Lean gedachtegoed. Deze theorie ga je toepassen in verschillende cases in jouw eigen organisatie. Zo kan veilig leren, met vallen en opstaan, en helpen we je om direct impact te maken in je werk. 
  • 1 praktijkopdrachtJe krijgt een praktijkopdracht mee om tussen de opleidingsdagen mee aan de slag te gaan. 
  • 8-16 leergenoten Een groep mensen heeft meer ervaring dan een enkel persoon. Daarom stimuleren de trainers jou en de groep om met én van elkaar te leren. We delen successen, geleerde lessen en oefenen samen met reflecteren.
  • 2 ervaren trainers Wij geven de Lean Yellow Belt opleiding altijd met twee trainers. Dit betekent dubbele focus, twee keer zo veel ervaring die we je meegeven én dubbel zoveel plezier.
  • 1 internationaal erkend certificaatAan het eind van de opleiding doe je het examen en behaal je het officieel LCS certificaat (level 1b)!

Wat levert het je op?

Na deze opleiding heb jij als kenner van Lean:

  • de basiskennis van de Lean filosofie en kun je deze ook toepassen
  • een aanpak ontwikkeld om meteen mee aan de slag te gaan
  • je eerste resultaten behaald dankzij de praktijkopdracht
  • met veel plezier geleerd in een veilige, energieke omgeving
  • een basis gelegd om later nog de verdieping te kunnen gaan opzoeken

Of lees verder over de inhoud van de opleiding.

Voor wie is de Lean Yellow Belt opleiding?

De Yellow Belt opleiding van LCG is voor iedereen die basiskennis van Lean wil opdoen en ook wil weten hoe je deze toepast. Voor de Yellow Belt opleiding is geen specifieke vooropleiding vereist. Het niveau van deze opleiding is vergelijkbaar met MBO/HBO opleidingsniveau.

Na de Yellow Belt opleiding weet je hoe je aan de slag kunt gaan in jouw organisatie om de verbetering in gang te zetten. Wil je meer verdieping op de basisprincipes van Lean, dan is er de Lean Green Belt opleiding. Voor managers en leidinggevenden is de Lean Leiderschap opleiding het meest geschikt.

Certificaat Lean Yellow Belt

LCG is geaccrediteerd voor het Lean Competency System (LCS). Een internationaal kwaliteitskeurmerk voor opleidingen op het gebied van continu verbeteren. Wij mogen hierdoor internationaal erkende certificaten uitgeven aan deelnemers aan onze opleidingen. Hiervoor gelden de volgende eisen:

  • Je hebt de Yellow Belt opleiding volledig gevolgd
  • Je behaalt het theorie-examen op de laatste dag van de opleiding (dit examen is bij onze opleiding inbegrepen)
  • Je voert de Lean praktijkopdracht uit (ook deze opdrachten zijn bij onze opleiding inbegrepen)

“Je hoort vaak ‘dat moeten we verbeteren’, maar niemand weet hoe.”

FAQ

Opzet van de opleiding

De opleiding is opgebouwd uit 3 trainingsdagen, verdeeld over 2 blokken. Het eerste blok van 2 dagen, dan een blok van 1 dag. Tussen de blokken zit ongeveer drie weken, zodat je de gelegenheid hebt om in je praktijkopdracht te experimenteren met dat wat je geleerd hebt.

Onze twee trainers zorgen op elke opleidingsdag voor veel afwisseling. Dat houdt de energie hoog, maakt leren leuker, zorgt ervoor dat de stof beter beklijft en ga je ook weer vrolijk naar huis. Achterover geleund staren naar oneindig veel PowerPoint slides zit er bij ons niet in!

Wat komt er aan bod?

Het driedaagse programma van de Lean Yellow Belt opleiding ziet er op hoofdlijnen als volgt uit.

Dag 1 en 2: Ervaar de kracht van Lean

  • We starten met een simulatiespel waarin we je uitdagen om de vijf principes van Lean in een gesimuleerd proces toe te passen
  • We leren het 1e Lean principe klantwaarde op verschillende manieren inzichtelijk maken en oefenen onder andere met het KANO-model
  • We bespreken het 2e Lean principe waardestroom en waardestroomanalyse (of Value Stream Mapping) en doen een rollenspel om jouw stakeholders te leren over de schutting te kijken
  • We bespreken het inrichten van het ideale en toekomstige proces voor klantwaarde, waarbij we de 8 verspillingen inzichtelijk maken
  • We lichten alle instrumenten toe in de 6 stappen van de verbetermethodiek en oefenen we met onder andere Kaizen, A3 en het werken in sprints
  • We delen de eerste praktijkopdracht waarmee je in jouw organisatie aan de slag gaat

Dag 3: Alles wat je nodig hebt voor ‘continu verbeteren’

  • We trappen af met een intervisie op de eerste praktijkopdracht en reflecteren daarbij op houding en gedrag
  • We ervaren de kracht van visueel management en leren een structuur inrichten die prestaties en inzet van capaciteit inzichtelijk maakt. Ook gaan we aan de slag met het opstellen van KPI’s en het oefenen met de dagstart.
  • We leren over Genchi Genbutsu, oftewel het werkvloeren, een van de belangrijke elementen van Lean houding en gedrag
  • We zoomen in op standaardisatie als basis voor continu verbeteren en oefenen met de 5S-methodiek voor het inrichten van een efficiënte werkomgeving
  • We delen de tweede praktijkopdracht waarmee je in jouw organisatie aan de slag gaat

Vervolg op de Yellow Belt opleiding

Je kunt ervoor kiezen om na je Yellow Belt opleiding het laatste blok (2 opleidingsdagen) van de Green Belt opleiding te gaan doen. Dat sluit naadloos op elkaar aan. Je gaat dan nog dieper in op de Lean theorie. Bekijk hier de inhoud van dat laatste blok (dag 4 en 5).

Locatie

Deze opleiding bieden wij aan in België (centraal Vlaanderen), Nederland (nabij Utrecht) en Incompany. Uiteraard ben je overal van harte welkom! Er valt evenveel te leren, te lachen en te ontdekken. We bieden tevens arrangementen met overnachting aan om het nog aangenamer te maken.

Een opleidingsdag start om 09:00 uur en duurt tot 17:00 uur. Maximale groepsgrootte is 16 personen.

België

Locatie Startdatum Trainingsdag(en)  
Leuven do 21 sep 2023
do 21 sep + vr 22 sep
do 12 okt
Inschrijven Neem een optie
Leuven
do 21 sep 2023
do 21 sep + vr 22 sep
do 12 okt

Nederland

Conferentiecentrum in Kaap Doorn (Postweg 9, 3941 KA Doorn) ligt centraal in Nederland op de Utrechtse Heuvelrug.

Locatie Startdatum Trainingsdag(en)  
Kaap Doorn wo 30 aug 2023
wo 30 aug + do 31 aug
do 21 sep
Inschrijven Neem een optie
Kaap Doorn ma 18 sep 2023
ma 18 sep + di 19 sep
di 10 okt
Inschrijven Neem een optie
Kaap Doorn do 05 okt 2023
do 05 okt + vr 06 okt
do 02 nov
Inschrijven Neem een optie
Kaap Doorn ma 30 okt 2023
ma 30 okt + di 31 okt
ma 20 nov
Inschrijven Neem een optie
Kaap Doorn wo 15 nov 2023
wo 15 nov + do 16 nov
do 14 dec
Inschrijven Neem een optie
Kaap Doorn
wo 30 aug 2023
wo 30 aug + do 31 aug
do 21 sep
Kaap Doorn
ma 18 sep 2023
ma 18 sep + di 19 sep
di 10 okt
Kaap Doorn
do 05 okt 2023
do 05 okt + vr 06 okt
do 02 nov
Kaap Doorn
ma 30 okt 2023
ma 30 okt + di 31 okt
ma 20 nov
Kaap Doorn
wo 15 nov 2023
wo 15 nov + do 16 nov
do 14 dec

Het tarief van de Lean Yellow Belt opleiding bedraagt €2.250 (excl. btw) per deelnemer. Dat is inclusief:

  • Leskosten & materiaal;
  • Een simulatiespel;
  • Praktijkopdracht;
  • Toegang tot het digitaal leerplatform Connector;
  • Internationaal geaccrediteerd certificaat van LCS;
  • Lunch, koffie, thee en versnaperingen tijdens opleidingsdagen.

Maak gebruik van de kmo-portefeuille

Deze opleiding valt onder de kmo-portefeuille. Dit is een financiële steunmaatregel voor ondernemers bij de aankoop van diensten die de kwaliteit van je onderneming verbeteren. Zoals deze opleiding.

Meer informatie over voorwaarden en het aanvragen >

Arrangementen

Volg je deze opleiding in Nederland, dan is het mogelijk om een of meerdere overnachtingen (€99,50 per nacht excl. btw) en/of diners (€46,75 per diner, incl. twee drankjes, excl. btw) bij te boeken. Bij het aanmelden kun je per opleidingsdag aangeven of je hier gebruik van wilt maken. Geboekte arrangementen kunnen tot uiterlijk twee weken voorafgaand aan de opleiding geannuleerd worden. Daarna zijn er kosten aan verbonden.

Onze Lean Yellow Belt opleiding wordt door deelnemers gemiddeld beoordeeld met een 9,1 /10. Lees hieronder waarom zij ons aanbevelen.

Lorenzo Taramaschi, Nitto Genk 21-03-2023
→ Beoordeling 9/10
Super training met een goede mix van theorie en praktijk en leuke energizers. Een aanrader.

Roberto Pinti, Nitto Genk 21-03-2023
→ Beoordeling 9/10
Zeer interessante materie. Handige tools om projecten op te starten en te leiden/begeleiden. Interactieve training met enthousiaste trainers.

Antoinette Barresi, Nitto Genk 21-03-2023
→ Beoordeling 9/10
Duidelijk, méga enthousiast, goede visualisatie, interactief. Doe zo voort!

Review Toyota Nederland

Wij gaan verder dan het uitleggen van de Lean tools, onder meer omdat we veel aandacht besteden aan cultuur, houding en gedrag en persoonlijke ontwikkeling.

Lex van den Elsen, Toyota Nederland, vat dit als volgt samen: “Lean tools trainen kan elk trainingsbureau. Deze instrumenten worden pas echt van duurzame waarde als je de dieperliggende cultuur van Toyota begrijpt. In Nederland is er geen enkele organisatie die zo dicht tegen de cultuur van Toyota aanzit als LCG. Dat maakt de trainingen van LCG echt uniek.”

Incompany?

Dat kan! Deze opleiding kunnen we op maat maken. Op basis van de specifieke doelen en situatie van jouw organisatie.

In het kort

  • Veel interactie, altijd 2 trainers
  • Beoordeeld met een 9,1/10
  • in 3 dagen ken je de basis van Lean
  • Internationaal geaccrediteerd certificaat
  • All in prijs van €2.250 (excl. btw)

Gratis brochure Green Belt?

Vul je gegevens in en ontvang de gratis Green Belt brochure direct in je mailbox.

Liever even overleggen?

Liever even overleggen?

Heb je vragen over de data of de Lean Yellow Belt opleiding?
Of wil je persoonlijk advies? Anneloes helpt je graag. Bel of mail haar gerust, +32 (0)78 48 23 60

info@lcgconsulting.be